Suchá kůže - léčba a informace

Suchá kůže (také xeróza) se může objevit kdekoliv na těle, některé části jsou na ni však náchylnější. Jedná se především o namáhané části těla, jako lokty, zápěstí, prsty, kolena, kotníky a rty. V důsledku suché pokožky může dojít také k popraskání kůže.

Suchou pokožku můžeme rozdělit na:

  • klasickou suchou pokožku, která není nijak zvlášť nepříjemná, ale lze si všimnout změn na kůži
  • velmi suchou pokožku, kdy je kůže velmi napnutá, hrubá a dochází k šupinatění či popraskání
  • extrémně suchou pokožku, která je velmi hrubá nejen na dotek, ale i na pohled, navíc se olupuje, šupinatí a praská

Suchá kůže může mít různé příčiny. Často se jedná o důsledek atopického ekzému a lupénky (psoriázy). Vinu může nést také onemocnění keratóza pilaris a cukrovka (diabetes) 1. a 2. typu. Důležitá je konzultace s lékařem, který přesnou příčinu určí a přizpůsobí jí léčbu.

Jak suchou pokožku léčit?

V souladu se správnou diagnózou určí lékař i vhodnou léčbu. V každém případě je důležitá hydratace pokožky, která spočívá v pravidelném denním promazávání kůže hydratačním krémem či mastí, který pokožku zvlhčí a vytvoří na ní ochrannou bariéru.

Produkty

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Rozumím