Antidekubitní polohovací pomůcky

Hlavní součástí léčby u proleženin je snížení tlaku na postiženou oblast. Toho docílíme správným polohováním pacienta, a to nejlépe každé 2 hodiny. Využít pro to můžete polohovací pomůcky jako jsou molitanové, pěnové a gelové podložky, polštářky, válce, klíny, ale také antidekubitní matrace, hrazdičky a zvedáky. V současné době jsou k dispozici i antidekubitní podložky na bázi silikonového oleje, které se dají vytvarovat přesně podle potřeb pacienta, resp. podle části těla, kterou je potřeba odlehčit.

Oblíbenou, ale poněkud nákladnější pomůckou je také speciální polohovatelné lůžko s možností polohování v oblasti hlavy i nohou.

V neposlední řadě je také potřeba zmínit preventivní použití pěnových náplastí se silikonem, které jsou vytvarované pro aplikaci na nejčastější problematické oblasti - tedy na křížovou oblast a paty. Jejich výhodou je snadná aplikace a možnost průběžné kontroly stavu pokožky, protože se dají opakovaně odlepit a nalepit. Přestože je podobných produktů na trhu hned několik, pouze některé dokáží prokazatelně zabránit vzniku dekubitů.

Produkty

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Rozumím