Jsme Mölnlycke Health Care a patříme mezi přední světové výrobce prostředků k hojení ran a chránící před infekcemi. Naše jméno je odvozeno od městečka Mölnlycke na jihu Švédska, kde jsme v roce 1849 založili první textilní továrnu.
O 100 let později jsme vyvinuli speciální textilii na krytí ran Mesorb. Tím začala naše cesta k farmacii a lékařství. Dnes máme v portfoliu 14 řad produktů a celou řadu vlastních patentů. Jedním z nich je i řada Epaderm, zaměřující se na atopiky a psoriatiky. Epaderm Cream a Epaderm Ointment jsou přípravky určené k léčbě atopického ekzému, lupénky a dalších kožních onemocnění. Tubifast Garments je pak série oděvů určených pro lidi trpící kožním onemocněním.
Vyrábíme především prostředky, které chrání před infekcemi, a napomáhají k hojení ran, ať už jde o různé masti či specifické náplasti a obvazy. Ve společnosti Mölnlycke dnes pracuje celkem 7 400 lidí v 80 zemích světa.
Mimochodem, Mölnlycke má v České republice také dva výrobní závody. V průmyslové zóně Dukla v Havířově-Dolní Suché otevřela svůj nový závod v roce 2017. Ten je stejně jako již fungující provoz v Karviné zaměřen na výrobu jednorázových chirurgických Mölnlycke® Procedure setů.
V blízké Karviné působí společnost Mölnlycke již od roku 2002. Přestože v tomto závodě dosahuje produkce milionů jednorázových chirurgických setů ročně, výrobní kapacity firmy nestačily uspokojit neustále rostoucí globální poptávce a firma se začala dívat po místě pro svůj další závod.
V konkurenci jiných evropských regionů si společnost nakonec opět vybrala Moravskoslezký kraj a rozhodla se vybudovat v Havířově továrnu s novým špičkovým vybavením a automatizovanou výrobou. Ta díky výstavbě největší sterilizační linky v Evropě, zvýšila téměř o 70 % svou výrobní kapacitu.
Každý rok tak naše produkty pomáhají milionům pacientů po celém světě.
Mölnlycke společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic (Czech Invest) investovalo do výstavby této továrny v Havířově více než 1,8 miliardy korun: „Jedná se o největší investici ve více než sto padesátileté historii naší společnosti. V České republice a v Moravskoslezském kraji se nám daří a já věřím, že tento krok je dostatečným důkazem toho, že v kraji chceme setrvat minimálně dalších patnáct let,“ vysvětlill rozhodnutí o investici předseda dozorčí rady Mölnlycke Gunnart Brock.
Revitalizace bývalého dolu Dukla na Dolní Suché přineslo do regionu i nová pracovní místa. Nový závod bezprostředně nabídl více než 200 pracovních míst a v současné době Mölnlycke zaměstnává v obou závodech 961 zaměstnanců.
Díky speciálnímu procesu sterilizace zde vyráběné jednorázové chirurgické sety eliminují možnost post-operační infekce. Výrobky z České republiky tak dnes zachraňují životy na operačních sálech po celém světě a ve více než 30 nemocnicích ve všech koutech ČR.
Podívejte se na video a nakoukněte do našich výrobních závodů:
V roce 2015 jsme navázali spolupráci s nadací Popálky, která pomáhá lidem s popáleninami. Podpořili jsme sbírku na podporu centra pro lidi s popáleninami. Vybralo se úctyhodných 318 410 Kč. Sbírku provázela také kampaň, která měla děti i dospělé naučit předcházet popáleninám.
Kampaň probíhala na Vysočině a v Královéhradeckém kraji ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči. Na podporu kampaně jsme věnovali 10 000 ks náplastí Mepilex Border Lite na popáleniny.
Nezůstalo ale jen u sbírky. Podpořili jsme také výrobu Preventivního stanu, se kterým Popálky šíří osvětu především mezi dětmi.
Další velkou spolupráci jsme započali již v roce 2005 a sice s organizací DEBRA ČR. Tato pacientská organizace poskytuje odborné poradenství, šíří osvětu a pomáhá pacientům s tzv. nemocí motýlích křídel. Hrdým partnerem Debry jsme prakticky od jejího vzniku, podporujeme každoroční setkávání pacientů a jejich rodin, jsme partnerem jejích osvětových projektů a přispíváme pacientům na ošetřovací materiál. Díky našim speciálním ošetřovacím materiálům tak mohou tito pacienti s extrémně křehkou pokožkou prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně.
V celé své historii jsme byli motivováni touhou najít lepší způsoby poskytování péče a podpory zdravotnickým pracovníkům.
Založení textilního podniku Mölnlycke AB. Počátkem 20. století se společnost stává jedním z hlavních dodavatelů gázových výrobků pro švédské nemocnice.
Tampony a krytí připravují obvykle ošetřovatelky či pacienti využitím průmyslově vyráběné gázy. Použitá gáza se často pere a znovu využívá.
Společnost Mölnlycke je průkopníkem v oblasti průmyslové výroby tamponů a krytí na rány ve Švédsku, kde manuální práci v nemocnicích postupně nahrazuje balenými výrobky.
Společnost Mölnlycke zavádí řadu nových materiálů a technik určených k omezení šíření bakterií. Společnost se zaměřuje na podporu přechodu od víceúčelových textilních materiálů na balená jednorázová krytí, roušky a operační pláště.
Thomas Fabo vynalézá revoluční technologii Safetac® redukující bolest a poškození tkání při ošetřování ran. V roce 1989 společnost Mölnlycke® představuje materiál Mepitel® pro kontaktní vrstvu rány – první výrobek využívající technologii Safetac.
Díky trvale intenzivnímu růstu se divize Surgical a Wound Care dělí na dvě plnohodnotné obchodní oblasti. Mezi stěžejní výrobky pro léčbu ran patří Mepitel®, Mepiform® a Mepilex®. V roce 1999 se představují sety ProcedurePak®.
Úspěch pokračuje představením roušek a plášťů značky BARRIER®. V roce 2001 vstupuje na trh pěnové krytí Mepilex® Border k léčbě chronických ran.
Po zjištění, že materiál Mepilex Border je účinný také při prevenci dekubitů, vzniká třetí obchodní oblast společnosti Mölnlycke: Prevention.
Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Rozumím