Články                    

Vánoce a Silvestr plný rizik: Jak doma správně ošetřit popáleniny?

Znáte to, stačí chvilka nepozornosti při pečení cukroví nebo bujarých silvestrovských oslav a popálenina je na světě. Popáleniny jsou zpravidla velmi bolestivá a nepřijímá zranění, jejichž následky mívají různý rozsah. Vznikají stykem pokožky s ohněm, chemickými látkami, elektrickým proudem či horkou plochou, vodou nebo párou. Když už se tedy popálíte, je nutné začít s ošetřováním ihned. Abyste minimalizovali následky popálení, je třeba o zranění správně pečovat. Jak se starat o popáleninu, aby se zahojila co nejrychleji?

Číst

Žilní a tepenný bércový vřed – čím se liší a jak na léčbu?

Bércové vředy jsou chronické onemocnění kůže, které patří k nejbolestivějším ranám vůbec. Negativně dopadá na každodenní život pacientů, protože jeho léčba je velmi náročná a zdlouhavá. Rána se hojí pomalu a neustále hrozí komplikace v podobě infekce či recidivy. Podle příčiny vzniku dělíme bércové vředy na žilní (venózní) a tepenné (arteriální). Jaký je mezi těmito dvěma typy rozdíl a jakou léčbu zvolit?

Číst

Silně exsudující rány – kdy vznikají a jak je ošetřit

Exsudát je běžnou součástí procesu hojení. Pokud ho však rána produkuje nadměrné množství, léčba se tím komplikuje. Silně exsudující rány se pojí s rizikem macerace, prosáknutí, ztráty bílkovin nebo infekce. Zvládnutí exsudátu je proto klíčovým úkolem na cestě k úspěšnému zahojení rány a zkvalitnění života pacientů. V článku se dozvíte, proč je nadměrný exsudát problematický a jak silně exsudující rány správně ošetřit.

Číst

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Rozumím