Články                    

Žilní a tepenný bércový vřed – čím se liší a jak na léčbu?

Bércové vředy jsou chronické onemocnění kůže, které patří k nejbolestivějším ranám vůbec. Negativně dopadá na každodenní život pacientů, protože jeho léčba je velmi náročná a zdlouhavá. Rána se hojí pomalu a neustále hrozí komplikace v podobě infekce či recidivy. Podle příčiny vzniku dělíme bércové vředy na žilní (venózní) a tepenné (arteriální). Jaký je mezi těmito dvěma typy rozdíl a jakou léčbu zvolit?

Číst

Silně exsudující rány – kdy vznikají a jak je ošetřit

Exsudát je běžnou součástí procesu hojení. Pokud ho však rána produkuje nadměrné množství, léčba se tím komplikuje. Silně exsudující rány se pojí s rizikem macerace, prosáknutí, ztráty bílkovin nebo infekce. Zvládnutí exsudátu je proto klíčovým úkolem na cestě k úspěšnému zahojení rány a zkvalitnění života pacientů. V článku se dozvíte, proč je nadměrný exsudát problematický a jak silně exsudující rány správně ošetřit.

Číst

Jak ošetřit popáleniny – první pomoc, čištění a vhodné krytí

Asi každý si už doslova na vlastní kůži vyzkoušel, jak snadno vznikne popálenina, která patří k nejbolestivějším typům poranění kůže. Ať už je viníkem vroucí voda, žehlička na vlasy nebo trouba, drobné popáleniny zvládnete snadno ošetřit sami. Vážné a velké popáleniny však vyžadují okamžitou péči lékařů, a proto s voláním záchranné služby v takových případech neotálejte. V článku se dozvíte, jak určit závažnost popálení a jak jej správně ošetřit v domácích podmínkách.

Číst

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Rozumím