Péče o pokožku

Kůže je největším orgánem našeho těla a plní velmi důležitou funkci - chrání vnitřní orgány před vlivem prostředí. Kůže je tvořena několika vrstvami, z nichž tu vrchní označujeme jako pokožku. Ta zabraňuje mikroorganismům a chemikáliím, aby pronikaly do kůže a těla a také se stará o to, aby se z kůže neztrácela voda. O to se starají lipidy, které vodu v pleti uzamykají. Díky dostatečné hydrataci může pak pokožka a kůže plnit svou funkci, navíc je hebká a pevná.

Co se stane pokud dojde k narušení kožní bariéry a voda se z pleti začne ztrácet? Pokožku začnou napadat cizí mikroorganismy, dochází ke změně jejího pH, ucpávání pórů a objevit se mohou i další potíže.

Jak o pokožku správně pečovat?

  • Vyhněte se agresivní kosmetice, která obsahuje alkohol či jiné látky, které pleť vysušují.
  • Pravidelně se umývejte, ale zase ne moc často. Sprchou či vanou několikrát za den své pleti spíše uškodíte.
  • Jednou či dvakrát do měsíce si dopřejte peeling, který vás zbaví odumřelých buněk. Nepoužívejte ho však denně.
  • Svou roli hraje i životospráva - dostatek spánku, kvalitní a zdravá strava, vyhýbání se alkoholu a cigaretám.
  • A na závěr to nejdůležitější - správná hydratace. Vyberte si krém či mast, která má ideálně, co nejméně složek. Čím méně složek, tím vyšší šance, že vaše pokožka bude přípravek dobře snášet. Ten pak denně aplikujte.

Produkty

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko “Rozumím” potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Berete na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Rozumím